تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - نقدی بر کتاب سرزمین سحرآمیز

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

چهارشنبه 16 فروردین 1391

نقدی بر کتاب سرزمین سحرآمیزسلام
شاید با این کتاب آشنایی نداشته باشید سرزمین سحرآمیز نوشته ی تونی ابت یک رمان جالب برای کودکان است.تا به حال حدودا بیست و چند جلد از این کتاب توسط انتشارات قدیانی منتشر شده است و از آنجایی که این کتاب به عنوان رمان کودکان در انتشارات بنفشه مرفی شده فکر نمی کنم آشنایی چندانی با آن داشته باشید.
رمان فضای شاد و کودکانه و نسبتا جالبی دارد کتاب داستان سه کودک به نام های اریک،نیل و جولی را مرفی می کند که طی حادثه ای به دنیای جادویی به نام درون راه پیدا می کنند و در آنجا به شاهزاده ی آن کیاه کمک می کنند تا نقشه های شخصیت منفی داستان تحت عنوان لرد اسپار را شکست دهند هر جلد این رمان بخشی از این نبرد را بیان می کند.
اما کتاب ضعف هایی نیز دارد در ای جای کتاب شخصیت های جدید مرفی می شوند تا جایی که بعد از خواندن چند جلد خواننده کاملا گمراه و سردر گم می شود که کدام شخصیت برای کدام قسمت است!؟
خط سیر داستان بسیار کند پیش می رود تا جایی که نویسنده در هر بخش کتاب مجددا به تریف شخصیت ها و قهرمانان و ضد قهرمانان و دنیای درون می پردازد این روند آب ردن در داستان باعث خسته شدن خواننده می شود تا جایی که بعد از مدتی احساس می شود فقط نویسنده می خواسته کتاب را پر کند.
اما با وجود این مشکلات کتاب جالب به نظر می رسد و برای رده ی سنی کودکان مناسب و جالب توجه است.درگیری میان شخصیت ها بسیار ضیف و کارتونی به قلم در آمده است که البته با توج به رده ی سنی کتاب نمی توان برآن خرده گرفت.
با این حال کتاب خوبی است و فکر می کنم نویسنده توانسته است مخاطب را در آن راضی نگاه دارد.
نکات مثبت: جذابیت فضای شاد و دوستان میان شخصیت ها
نکات منفی:آب ریختن در داستان و کشدار کردن داستان،شخصیت های زیاد و اضافی.
نمره نهایی:16.5
ارزش خرید:17.5 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟