تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - نقدی بر سه گانه ی آتش دزد

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

چهارشنبه 16 فروردین 1391

نقدی بر سه گانه ی آتش دزددر خیلی از وبلاگ ها سیل تحسین  ها و تریف ها و تمجید هایی را دیدم که بر سه گانه ی آتش دزد می بارید اما بهتر است به برخی مشکلات کتاب هم بپردازیم.

سلام!خب امروز این مجموعه ی زیبا رو معرفی می کنم

این جمل ای است که در یکی از وبلاگ ها که اسم نمی برم برای شرو پست در مورد این کتاب استفاده شده اما فکر کنم بهتر بود که می گفتند:

سلام!امروز این مجموه مزخرف رو مرفی می کنم

کتاب ایرادات اساسی و زیادی دارد و نویسنده کتاب هم آقای تری دیری است که با مجموعه ی تاریخ ترسناکش همه او را می شناسیم کتاب های تاریخ ترسناک واقا عالی و به عنوان یک اثر زیبا وجود داشتند اما این مجموعه واقا مزخرف بود تنها درون مایه داستان را هم که می بینیم کمی جالب و خوب است به برکت افسانه های یونانی و جلد سخت و قاب زیبایش است که انتشارات افق تهیه کردند واگرنه این کتاب جدا چرند بود

پاورقی های بسیار باعث می شود تا خواننده دائما از فضای داستان خارج شود و هی به پایین صفحه نگاه کند قسمت ها ی مختلف داستان خوب پرداخته نشد است و قسمت های دیگر نظیر کوه المپ می توانست بسیار بهتر باشد.

کتاب پایان جالبی ندارد و با وجود اینکه این پایان غافلگیر کننده است اما احمقانه هم است.کتاب تمرکز ندارد و این خیلی بد است و باعث می شود که خود کتاب هم به جز سوژه ی اصلی نفهمد که چه می گوید.

برخی شخصیت ها انقدر در داستان کوتاه پرداخته شدند که جای کار بیشتری داشتند مثل هرکول که در اول داستان از آن نام برده می شود.

شخصیت ها خوب پرداخته نشد و از هر شخصیت درک درستی در ذهن خواننده شکل نمی گیرد و شخصیت ها در هر قسمت یک ویژگی خاص خودشان را دارند.

نکات مثبت:درون مایه داستان،طراحی جلد،ایده اولیه
نکات منفی: نپرداختن به شخصیت ها،کفایت به حد موجود،تغییر رفتار شخصیت ها،ضعف و پارادوکس داستانی
نمره نهایی:10
ارزش خرید:8.5
 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟