تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - نقد کتاب بارتیموس

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

یکشنبه 24 اردیبهشت 1391

نقد کتاب بارتیموسمن جلد اول کتاب بارتیموس را از نمایشگاه در روز جمعه خریدم.کتاب را مطالعه کردم.کتاب جالب و با ایده ای نو آورانه است.
هر چند تا پیش از این نیز در مورد این گروه از موجودات کتاب های زیادی نوشته شده ولی کتاب مذکور باشیوه ای نو اورانه و جالب به شکل دیگری به این داستان پرداخته.
کتاب شخصیت پردازی خوبی دارد اما از نظر روایت داستانی دچار کاستی هایی است در بعضی قسمت ها کتاب اول شخص و در برخی قسمت ها کتاب شوم شخص روایت می شود و این تا  حدودی باعث سر در گمی مخاطب می شود.
مهمترین مشکل کتاب ترجمه نسبتا ناروان و عجیب کتاب است.
شخصیت ها هیچگاه از کلماتی مثل نه یا آره استفاده نمی کنند در عوض پسرک در میان نبرد نهایی و نابودی همه چیز با لحن خشک و رسمی جواب می دهد.
نبرد نهایی جالب و به خوبی به تصویر کشیده شده فصل بندی ها مناسب و در اهای جالبی متوقف می شود و تا حدودی هم مخاطب را به دنبال خود می کشد چیزی که یک رمان واقعی به آن احتیاج دارد.
و این بسیار عجیب است که پسرک به این کوچکی تا این حد اراده ی اهنین داشته باشد و در مورد این شخصیت اغراق زیادی در برخی جاها صورت گرفته.
نقشه ی نهایی جالب اما احمقانه است اینکه تمام جادگران با هم نمی توانند چیزی احضار کنند که با نیروی لاویس مقابله کند کمی عجیب به نظر می رسد
به گفته ی کتاب چهار جادوگر برای احضار موجود آخر کتاب لازم است در حالیکه داخل سالن صد ها جادوگر قدرتمند وجود دارند پس لاقل باید بتوانند مقاومتی درباره این نیرو بکنند.
نخست وزیر به عنوان قویترین جادوگر احمق ترین فرد است شاید لاویس از امتیازاتی نظیر شیپور عاج و طلسم بهره مند باشد اما به هر حال بقیه مشتی آدم معمولی نیستند و به گفته کتاب آنها جادوگران قدرتمندی هستند.
با این وجود شیوه داستان پردازی در انتهای داستان به اوج خود می رسد و پایان داستان به نوعی اشتباهات را جبران می کند.
کتاب کتاب خوبی است و آن را به دوستان پیشنهاد می کنم.
نمره نهایی:18.5
 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟