تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - نقد کتاب های اقای فرهاد حسن زاده

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

یکشنبه 31 اردیبهشت 1391

نقد کتاب های اقای فرهاد حسن زادهبا سلام
توی این پست می خوام نقد کتاب های آقای حسن زاده رو بنویسم
البته در توانمند بودن ایشون در زمینه آثار طنز شکی نیست اما نویسنده باید انتخاب کند ایا او طنز نویس ایت یا واقع گرا؟
جلسات نقد و بررسی برگزار شده در مجله ی دوچرخه به لغایت ضعیف و فاقد هر گونه استندارد های کتاب خوانی است.نقد بی رحم است هیچ نقدی فدات بشم و وای عجب اثریه و از این دست تعریفات نیست.
نقد کوبنده است.نقد نقد می کند تعریف نمی کند.جلسات کتابخوانی و نقد کتابی که توسط مجله ی دوچرخه برگزار می شود کاملا ضعیف اند نویسنده فقط انجا نشسته است تا سیل تبریکات و تشکرات و احسنت و آفرین نوجوانان را بشنود ایا کسی کلمه ای از مشکلات کتاب سخن می گوید؟
ایا کسی می گوید که کتاب شما فلان ضعف را داشت یا تنها دوست دارید با گروهی از نوجوانان احساساتی روبرو شوید که می گویند وای خدا عجب کتابی بود تا به حال کتابی به این قشنگی نخونده بودم!
کتاب عقرب های کشتی بمبک دقیقا اینگونه در مجله نقد شده.هیچکس در مورد اینکه کتاب چه نقص هایی داست صحبت نمی کند هیچکس نمی گوید که چگونه یک ثروتمند شهر دست به انقلاب و مبارزه زده است به چه دلیل آیا او فقدان رفاهی دارد؟هیچکس نمی گوید اگر اینها طرفدار اسلام و انقلاب اند(این سیاسی نیست مربوط به کتابه!)پس چرا در اولین مسایل دچار اشکال اند؟ نمی گویند که چرا قهرمان هیز و احمق داستانهر لحظه عاشق یک نفر شده است؟نمی گویند که اینها چند وقت است در این محله اند اما پسرک طوری عاشق دختر می شود که انگار بار اول است او را دیده.
نمی گویند که این کتاب را ایشان برای همشهری های خلو نوشته اند یا برای تمام جوانان و نوجوانان که در آن از لهجه ی اشخاص استفاده کرده اند.کتاب تکلیف خودش را نمی داند که قرار است عامیانه تعریف شود یا نوشتاری و کتابی؟
ایا کتاب حاضر توانسته است مخاطب را راضی نگاه دارد یا صرفا بیان صمیمی ان موجب جذب مخاطب شده است.
باید بگویم نوجوان امروز و مخاطب و خواننده امروزه تمایل دارد رمان هایی چیرامون جادو جنگ و... رمان هایی از این دست  و با این موضوعات بخواند همین امر دلیل گرایش نوجوانان و جوانان ایرانی به رمان های خارجی نظیر هری پاتر،دارن شارن،آرتمیس فاول،دلتورا،سیسمون هیپ و ... است امروزه جوانان مایل نیستند ماجراجویی های چند پسرک سه دههه قبل را بخوانند انان می خواهند آنچه را در واقیعت اتفاق نمی افتد و همواره کتاب هایی محبوب ترند که دنیاهای غیر واقعی تری را نمایش می گذارند.
ادامه دارد... 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟