تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - بازی شروع شد واتسون!

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

سه شنبه 9 خرداد 1391
ن : نویسنده ارشد نظرات ()

بازی شروع شد واتسون!
این جمله معروفی است که شرلوک هولمز در داستانهایش می گوید و من این مطلب را برای سالروز تولد نویسنده ای سری داستان های مهیج یعنی آرتور کانن دویل نویسنده و پزشک ئاسکاتلندی امی نویسم.  او نویسندهٔ پرکاری بود و آثار زیادی دارد. علاوه بر کتاب‌های شرلوک هولمز، تعداد قابل توجهی رمان تاریخی، کتاب تاریخ، از جمله کتاب مفصلی دربارهٔ بوئرهای آفریقای جنوبی و نیز کتابی دربارهٔ احضار ارواح (که در اواخر عمر، سخت بدان معتقد شده بود) نوشته است. کتاب‌های شرلوک هولمز او، که اکنون بیش از خودش شهرت دارند، در ابتدا، با بی مهری مواجه شدند. خوانندگان زیادی حاضر به خریدن چنین کتابی نبودند. تا جایی که او، برای چاپ کتاب «اتود در قرمز لاکی»اش (A study in scarlet) مجبور شد به مجلاتی روی آورد که داستان‌های مختلف و کم فروش را، در یک یا چند شماره از خود، با کاغذهای ارزان قیمت، چاپ می‌کردند. اما پس از آن، رفته رفته بر مشهوریتش افزوده شد و پس از مدت کمی، همان نشریهٔ مجلهٔ مزبور، حاضر به چاپ داستان او، در یک کتاب جداگانه شد و این، نقطهٔ آغاز مجموعه‌های آرتور کونان دویل بود. او در سال ۱۹۳۰ میلادی، چشم از جهان فروبست.
به همین مناسبت می خواهم کتابی دیگر از شرلوکر هولمز البته بعد از 150 سال و از نویسنده ای دیگر یعنی آنتونی هوروویتسر معرفی کنم نام این کتاب خانه ابریشمی استکه توسط انتشارات ایران بان منتشر شده است
«خانه ابریشمی» میزبان مخاطبان نمایشگاه كتاب می‌شود

داستان خانه ابریشمی که این بار هم دکتر واتسون روایت آنرا بر عهده دارد مثل همیشه از جایی آغاز می‌شود که یک فروشنده آثار هنری به نام «ادموند کارسیترز» به خانه هولمز در خیابان بیکر می‌آید و ادعا می‌کند مدتی است که مردی او را تعقیب می‌کند. مردی که برای گرفتن انتقام قتل برادرش از آمریکا به انگلستان آمده است. 

«شرلوک هولمز» یک کاراگاه خصوصی است که نخستین بار در مجموعه داستان‌های «سِر آرتور کانن دویل» نویسنده و پزشک اسکاتلندی پا به دنیای ادبیات گذاشت. 

قدرت استثایی هولمز در مشاهده جزییات او را به یکی از مشهورترین شخصیت‌های ادبیات پلیسی تبدیل کرد که همراه با دستیارش «دکتر واتسون» درگیر ماجراهای جنایی می‌شوند. 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟