تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - اسرار نیکولاس فلامل جاودان

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

سه شنبه 16 خرداد 1391
ن : مدیر وبلاگ نظرات ()

اسرار نیکولاس فلامل جاودان
مجموعهی شش جلدی «
اسرار نیكولاس فلامل جاودان» اثر «مایكل اسكات» نویسندهی ایرلندی است كه نگارش آن را از سال 2007 آغاز كرده است.

او در این مجموعه «
نیكولاس فلامل» را به عنوان یكی از شخصیتهای اصلی داستانش انتخاب كرده است. كسی كه نزدیك به هفتصد سال پیش در پاریس به دنیا آمد و هنوز هم از او به عنوان یكی از بزرگترین كیمیاگران تاریخ یاد میشود.

براساس اطلاعات تاریخی، نیكولاس در سال 1418 از دنیا رفت اما قبر او خالی است! برخی معتقدند او به اسرار زندگی جاودان را در یك كتاب كشف و از آن استفاده كرده است!


مایكل اسكات در مجموعهی خود به زندگی نیكولاس فلامل جاودان و همچنین دو نوجوان به نامهای «
سوفی» و «جاش» پرداخته است.

نخستین جلد این مجموعه «
كیمیاگر» نام دارد كه مدتی پیش با ترجمهی «پونه اشجع» منتشر شد.
در این جلد سوفی و جاش نیومن (دوقلوهای 15 ساله) برای گذراندن تعطیلات به سانفرانسیسكو سفر میكنند و موفق میشوند در دو مغازهی روبهروی هم كار پیدا كنند. سوفی در یك كافیشاپ و جاش در یك كتابفروشی متعلق به نیكولاس فلامل و همسرش.

نیكولاس كیمیاگری است از قرن چهاردهم كه با استفاده از دستورالعمل موجود در «
كتاب كودكس» قادر است اكسیر جاودانگی بسازد!

البته در عین حال این كتاب اسراری دارد كه اگر به دست نیروهای اهریمنی بیفتد میتواند دنیا را نابود كند.

«
دكتر جان دی» كه نقشهی نابودی جهان و برگرداندن باستانیان خبیث را در سر دارد یكی از همین نیروهاست.

او در «
كیمیاگر» به همران چند نفر دیگر به كتابفروشی نیكولاس حمله میكنند و كتاب كودكس را میدزدند اما جاش موفق میشود در آخرین لحظه دو صفحهی آخر كتاب را پاره كند.

«
جادوگر» دومین جلد این مجموعه است كه به ادامهی تلاشهای دكتر دی برای به دست آوردن بقیهی كتاب میپردازد.
در این كتاب مشخص میشود كه در كتاب كودكس به «
جاش» و «سوفی» هم اشاره شده است. بنابراین نیكولاس تلاش میكند آن دو را برای رویارویی با نیروی اهریمنی آموزش دهد، بنابراین آنها را از طریق دریچهی جادویی به پاریس میرساند. جاش و سوفی اكنون كیلومترها دور از خانه، در تلاشند تا خود را با دنیای جدیدشان وفق دهند. نیكولاس فلامل به دنبال راهی است تا آموزش سوفی را تكمیل و نیروهای جاش را بیدار كند، اما در این راه با مشكل بزرگی روبهروست. نیكول ماكیاولی نویسنده مشهور و جاودان هم در پاریس زندگی میكند و در خدمت باستانیان خبیث است. ماكیاولی همه جا مانند سایه در تعقیبشان است و دكتر جان دی نیز به سرعت به سمت فرانسه در حركت است.
البته یكی دیگر از دشمنان نیكولاس و همسرش پرنل هم «
زمان» است چرا كه پس از دزدیده شدن كتاب كودكس، هر یك روز برای آنها به اندازهی یك سال پیرتر میشوند!

اینكه آیا دكتر دی میتواند به آخرین صفحات كتاب كودكس و دوقلوها دست پیدا كند یا نه چیزی است كه مایكل اسكات در «جادوگر» نوشته است.


این كتاب488 صفحهای را «پونه اشجع» ترجمه و «
انتشارات بهنام» با قیمت 11 هزار تومان منتشر كرده است.

ایبنا نوجوان


 سوفی و جاش نیومن دوقلوهای 15 ساله ای هستند كه برای گذراندن تعطیلات تابستانی به سانفرانسیسكو سفر می كنند و موفق می شوند در دو مغازه ی روبروی هم كار پیدا كنند.سوفی در یك كافی شاپ و جاش در یك كتابفروشی متعلق به نیكولاس و پرنل فلامل. نیكولاس كیمیاگری است از قرن چهاردهم كه با استفاده از دستورالعمل موجود در كودكس قادر است اكسیر جاودانگی بسازد . در فصل اول داستان، دكتر جان دی به همراه چند مرد قوی هیكل با لباس های مشكی، "پوستی خاكستری و... چشم هایی سنگی" وارد كتابفروشی می شوند و علاوه بر به گروگان گرفتن پری، كودكس را نیز می دزدند، هرچند جاش در آخرین لحظه موفق می شود دو صفحه ی آخر كتاب را پاره كند. كودكس كتابی است كهن و مرجع علم كیمیاگری. بدون این كتاب، كیمیاگر و همسرش، هر یك روز به اندازه ی یك سال پیر می شوند.سوفی و جاش در طول داستان كم كم متوجه می شوند كه در پیش گویی های كودكس به آنها اشاره شده است: " آن دو كه یكی هستند و می توانند دنیا را نجات دهند و یا نابود كنند." هدف جان دی بازگرداندن اربابانش - باستانیان خبیث- به این دنیا و نابود كردن نسل آدمیان و هدف نیكولاس باز پس گرفتن كتاب و نجات نوع بشر است. و این گونه است كه بلوا آغاز می شود.
جاش و سوفی نیومن موفق شدند به همراه نیكولاس و اسكاتی به سلامت از اوهای فرار كنند و از طریق دریچه جادویی خود را به پاریس برسانند. آن دو اكنون كیلومترها دور از خانه، در تلاشند تا خود را با دنیای جدیدشان وفق دهند. نیكولاس فلامل به دنبال راهی است تا آموزش سوفی را تكمیل و نیروهای جاش را بیدار كند، اما در این راه با مشكل بزرگی روبروست. نیكولو ماكیاولی نویسنده شهیر و جاودان هم در پاریس زندگی می‌كند و در خدمت باستانیان خبیث است. زمان برای نیكولاس و پرنل به سرعت می‌گذرد، هر یك روز بدون كتاب آنها را به اندازه‌ی یك سال پیر می‌كند. ماكیاولی همه جا مانند سایه در تعقیبشان است و دكتر جان دی نیز به سرعت به سمت فرانسه در حركت است. نیكولاس در سرزمین مادری‌اش به یك حامی احتیاج دارد...نیكولاس فلامل روز به روز پیر و ضعیف‌تر می‌شود و دی سایه به سایه او و دوقلوها را تعقیب می‌كند. از طرفی پرنل هم در آلكاتراس زندانی است و امیدهایش برای فرار از جزیره هر لحظه كم رنگ‌تر می‌شود. در این شرایط بحرانی فلامل باید از دوقلوها و دو صفحه آخر كودكس در مقابل باستانیان خبیث محافظت كند، اما تنها راه شكست دادن دى آموزش سومین جادوى بنیادى به دوقلوها است. راهی كه چندان هم بى‌خطر نیست. تنها كسى كه مى‌تواند جادوى آب را به دوقلوها آموزش دهد، گیلگمش است. پادشاهى كه مدت‌ها پیش به مرز جنون رسید... آیا فلامل .و دوقلوها می توانند از لندن – زادگاه جادوگر – جان سالم به در ببرند؟ 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟