تبلیغات
این صفحه را به اشتراک بگذارید طرفداران کتاب - کتاب عطش مبارزه (HUNGER GAMES )

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

طرفداران کتاب
از جمله : آرتمیس فاول و دارن شان و دلتورا و سیپتیموس هیپ و نیروی اهریمنی اش و .....

شنبه 1 مهر 1391
ن : مدیر وبلاگ نظرات ()

کتاب عطش مبارزه (HUNGER GAMES )HUNGER GAMES
عطش مبارزهدر سال 2008 کتاب بازی های گرسنگی به نویسندگی خانم سوزان کالینزمنتشر شد.و مانند بسیاری از این سبک داستان ها مورد توجه دوستداران سبک ماجراجویی قرار گرفت. البته بیشترین طیف طرفداران این کتاب رو نوجوان ها تشکیل میدهند.
این کتاب به اشتباه بازی های گرسنگی ترجمه شده که ترجمه درست تر آن عطش مبارزه است
مترجم آن شبنم سعادت میباشد
کتاب اول، "عطش مبارزه"، به جریانات دختری شانزده ساله به نام کتنیس اِوِردین(Katniss Everdeen) می‌پردازد. او در زمان نا مشخصی در آینده آمریکا زندگی می‌کند که در آن، حکومتی مقتدر به نام کاپیتول (Capitol) پس از چندین فاجعه برخاسته ‌است.
در این کتاب "آزمون‌های عطش" به رقابت‌هایی بین ۲۴ نفر گفته می‌شود که هر سال به صورت زنده در تمام نقاط کشور پخش می‌شود. در این آزمون‌ها، حکومت پلید و دیکتاتور کاپیتول هر ساله یک پسر و یک دختر را از هر دوازده ناحیه زیر سلطهٔ خود انتخاب می‌کند و آنان را وادار به کشتن یکدیگر می کند.
در آخر این بازی که در میدانی عظیم شکل می گیرد، تنها یک نفر زنده از بازی بیرون خواهد آمد و تا آخر عمر در ثروت و رفاهی که کاپیتول به او می دهد زندگی خواهد کرد.
ماجرا از اینجا آغاز می شود که خواهر کوچک کتنیس به عنوان یکی از بازیکن ها انتخاب می شود و کتنیس برای نجات خواهر دوازده ساله اش، به جای او داوطلب می شود...

می توانید حدس بزنید كه سه ‌گانه "عطش مبارزه" چقدر نوجوانان را مسحور كرده است. شگفت‌ آورتر اینكه به ‌گفته صاحبان كتابفروشی ها تعداد زیادی از بزرگسالان كتاب‌ها را برای خودشان می‌خرند یا همراه بچه‌هایشان می‌خوانند. كالینز می‌گوید موضوع "عطش مبارزه" یک شب كه داشته كانال های تلویزیون را عوض می‌كرده و بین یک مسابقه تلویزیونی واقعی و فیلمی از صحنه های جنگ عراق، این كانال و آن كانال می ‌كرده، به ذهنش خطور كرده است.
کتاب دوم این مجموعه به نام "اشتعال" (Catching Fire) در یکم سپتامبر ۲۰۰۹ و کتاب سوم آن به نام "زاغ مقلد" ۲۴ آگوست ۲۰۱۰ به چاپ رسیدند.

هر چند که کتاب "عطش مبارزه" هیچ‌ گاه به اندازه کتاب های گرگ و میش نفروخت، اما باید در نظر داشت که احتمالا فروشی بیشتر، بعد از نمایش فیلم در انتظار کتاب خواهد بود. 
نکته دیگر که امید‌ها را بالا می‌برد این است که بسیاری ارزش سینمایی "عطش مبارزه" را بیش از "گرگ و میش" می‌دانند.
-دارن شان فنز


جلد کتاب 

 تصویر روی جلد این کتاب پرنده و تیری را محاط در حلقه‌ای طلایی رنگ، در پس زمینه‌ای مشکی نشان می‌دهد. این همان سنجاق سینه‌ای است که مج، دختر شهردار و دوست کتنیس به وی هدیه داده‌ بود. همان‌گونه که در قسمتی از کتاب از زبان کتنیس می‌خوانیم: «گویی یک نفر پرنده‌ی کوچک طلایی رنگی را ساخته و سپس آن را به حلقه‌ای به دور آن وصل کرده‌است. پرنده فقط توسط نوک بال‌هایش به حلقه متصل شده‌است. ناگهان آن را می‌شناسم، یک زاغ مقلد است.»

شخصیت های اصلی داستان [ویرایش]

کتنیس اِوِردین [ویرایش]

شخصیت اصلی و راوی داستان است. او چهره‌ی خود را در کتاب شبیه به گیل توصیف می‌کند، موهای مشکی و پوست برنزی. کتنیس همچون پدرش کمانداری حرفه‌ایست و برای تامین مخارج خانواده‌اش خارج از محدوده‌ی قانونی محله‌ی خود به شکار می‌رود. او خواهر کوچکش، پریم، را از هر کسی در دنیا بیشتر دوست دارد. کتنیس به دلیل جریاناتی که در کتب اول و دوم برایش اتفاق می‌افتد، دشمن اصلی حکومت دیکتاتور کاپیتول محسوب می‌شود.

پیتا ملارک [ویرایش]

شخصیت اصلی مذکر داستان است.او یکبار جان کتنیس را با دادن کمی نان به او نجات داده است به همین دلیل کتنیس خود را به او بدهکار می داند.او پسر نانوا است به همین جهت کمتر از کتنیس با گرسنگی دست و پنجه نرم کرده است.کتنیس او را پسری با پوست بسیار سفید و موهای طلایی و چشمانی آبی توصیف می کند.

هِیمیچ اَبِرناثی [ویرایش]

مربی دائم الخمر کتنیس است که بیست و چهار سال پیش در مسابقات جایگاه نخست را بدست آورده است و به او کمک کرد و رآه را به او نشان داد.


ویکیپدیا


جلد ها


به ترتیب از سمت راست :

1- کتاب اول = عطش مبارزه

2- کتاب دوم = اشتعال

3- کتاب سوم = زاغ مقلد
 

نظر من واقعا عالیه نظر شما چی؟